Fransız Bulldog (French Bulldog) Cinsi Özellikleri ve Bakımı

Fransız bulldoglar en çok tercih edilen ırklarda biridir. Bunun sebebi ise apartman dairesinde bakımı oldukça kolaydır. İyi bir eğitim ile en iyi arkadaştır Fransız bulldoglar. Fransız buldogların özellikleri, bakımı ve karakterleri ile alakalı bilgileri yazının devamında bulabilirsiniz.

FRANSIZ BULLDOG ÖZELLİKLERİ

Fransız Bulldog kendine has özellikleri ile her kesim kişinin ilgisini çeken bir köpektir cinsidir. İyi huyları ve bakım yönünden sizi asla zorlamayacak candan bir dosttur. Oyuncu ve çok şirin olması sebebi ile sıklıkla tercih edilir. Apartmanda beslenmeye son derece elverişlidir. Farelere asla müsaade etmez. Her zaman tek bir sahibi olduğunu bilir. Yalnız başına kalmayı pek sevmez. Onu rahatsız eden bir köpeğe karşı oda savunma yapmak zorunda kalır.

Sahiplerini çok fazla kıskandıkları için diğer köpeklerle pek anlaşamazlar. Birlikte büyümeleri halinde kedilerle bile anlaşabilirler. Yabancılarla arası oldukça düşük bilinse de öyle değildir. Çocuklarla arası çok iyi değildir, büyük yaştaki çocuklarla anlaşabilir fakat küçük yaştaki çocuklarla çok iyi anlaşamazlar. Yaşlı kişilerle arası son derece iyidir. En kötü özelliği ise Fransız bulldogların çok fazla salyalı ve uyurken horlamasıdır, Fransız Bulldog özellikleri bu şekildedir.

FRANSIZ BULLDOG BAKIMI

Bakımı son derece kolaydır. Az tüylü olduğu için bakımı da basittir. Düzenli tarak ile fırçalama sayesinde tüyleri dökülmez. Onun dışında günde bir defa beslenme yeterlidir. Su kabında her zaman su bulundurulmalı, Fransız Bulldog bakımı sahibini asla zorlamaz. Ortalama 10-12 yıl yaşarlar.

FRANSIZ BULLDOG KARAKTERİ

Fransız Bulldog iyi huylu ve de bakımı oldukça kolay bir can dostudur. Oyuncu ve tatlı olmasının yanı sıra apartman yaşayanlar için çok iyi bir bekçidir. Daha önce de belirttiğimiz gibi farelerin acımasız avcısıdır. Sadece bir kişi ile bağ kurar. Tek başına bırakılmayı sevmeyen duygusal bir ırktır. Genelde sahiplerini paylaşmak istemedikleri zaman diğer köpeklerle anlaşamazlar. Fakat birlikte büyüdükleri takdirde diğer ev hayvanları ile arası oldukça iyidir. Yabancılara karşı her zaman mesafelidir. Yalnızca yeterince olgun çocuklarla arası iyidir,Fransız Bulldog karakteri oldukça arkadaş canlısı ve sadık bir ırktır.

Eğer sizde Fransız bulldog sahiplenmek isterseniz;  Satılık French Bulldog adresine göz atabilirsiniz.. ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir