Kedi Korkusu Nasıl Aşılır?

Kediler evcil hayvanlar arasında yer almakta ve bu nedenle de insanlar ile aynı ortamlarda yaşamaya alışmıştır. Çok sevimli yapıları olmasına rağmen bazen insanlar ellerinde olmadan kedilerden korkmaktadır. Bu korkuyu yenmek kimi zaman zor olsa da aslında imkansız değildir. Bunun için yapılması gereken şeyler ise yazımızda yer almaktadır.  İnsanları seven ve cana yakın olmaları ile hemen yakınlık kurabileceğiniz bu hayvanları ile iletişim kurmaya onları besleyerek başlayabilirsiniz. Vereceğiniz bir kap süt ve su onların sizi sevmelerine ve yakınlık hissetmelerini sağlayacaktır. Sizde onların o tatlı bakışlarını gördüğünüzde korkunuzun büyük ölçüde azaldığını görebilirsiniz.

Kedi korkusu genelde geçmişte yaşanan bir olaydan kaynaklanır. Bir kedi sizi tırmalamış ya da tıslamış olabilir. Bunun nedeni aslında o kediye daha önce zarar vermiş insanlar olmuştur ve o kedi de artık insanlardan korktuğu için sizin de zarar vermenizden korktuğu için bu hareketleri yapmış olabilir. Anne kediler de yavrularına yaklaşmaya çalışan birisi olduğunda yavrularını koruma adına bu hareketleri yapabilirler. Bu bilgiler sizin kedilere bir zarar vermediğiniz takdirde onlarında saldırgan tavırlarının olmayacağını da anlamanızı sağlayacaktır.

Kedi Korkusunu Yenmek İçin Yavru Kedileri İzleyin

Her canlının yavrusu sevimlidir ve özellikle de yavru kedilerin çok şirin oldukları kedi korkusu olan insanlar tarafından da kabul edilir. Kedi yavrularını izleyin ve onlarla geçireceğiniz zaman onlara ısınmanızı sağlayacaktır. Yavru kedi ve sevimli kedi resimlerine bakın bu şekilde kedilerin aslında zarar verilmediğinde zarar vermeyen ve sevimli canlılar olduğu konusunda fikrinizin değiştiğini görebilirsiniz.

Kedilerin olduğu bir hayvan barınağına gidin ve orada olan görevliler ile konuşun. Burada edineceğiniz bilgiler ile aslında kedilere karşı fikirlerinizin değiştiğini görebilir ve onların aslında sevildiğinde çok cana yakın hayvanlar olduğunu düşünmeye başlayabilirsiniz.

Kedilerden neden korktuğunuz düşünün ve bu korkunun üzerine gidin. İlk kediden neden korktuğunuzu hatırlamaya çalışın ve bunun aslında bir anlık bir olay olduğunu hatırlayın. Mesela yolda yürürken pek çok kedi görüyorsunuz değil mi bunların hiçbirisi size saldırmıyor ve korkutucu bir davranışta bulunmuyor olduğunu fark ettiğinizde onlardan korkmanız için bir neden olmadığını görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir