Kedilerle Nasıl Oyunlar Oynanır?

Kedilerle oynamak onları mutlu ettiği kadar sahiplerini de mutlu etmekte aynı zamanda kedi ve sahibi arasında ki bağın kuvvetlenmesini sağlamaktadır. Bu yazımızda sizlere kedilerle nasıl oyunlar oynanır sorusuna yanıt vereceğiz. Kedinin sahibi ile aktif olarak oyun oynaması ile birlikte kedinin hareket etmesi ve onun aktivite yaparak sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

Kedinin içinde olan negatif enerjinin atılması için onunla ilgilenilmesi ve oyun oynanması etkili olmaktadır. Özellikle yeni sahiplendiğiniz kedinizin size alışması açısından onunla oynayacağınız oyunlar eve ve size alışması açısından önem kazanmaktadır.

Yavru Kediler İle Nasıl Oynanır?

Yavru kediler çok küçük olmaları nedeniyle daha çok ilgi istemenin yanında adeta bir bebek gibi her şeyle oynayabilirler. Bu nedenle onlarla oynama sırasında bir sıkıntı yaşamazsınız. Onların oyun oynarken sevimli halleri ile onların negatif enerjilerini atması gibi sizde atar ve mutlu olursunuz. Yavru kedinize alacağınız oyuncakların sert ve keskin olmaması önemlidir. Yumuşak ve dişlerini geçirebilecekleri oyuncaklar aldığınızda onlarla daha keyifle oynayacaklardır.

Sokakta olan yavru kediler kendileri gibi yavru kediler bulur ve onlarla oynarlar ama evinizde yalnız olan kedinizle siz oynamalısınız. Onunla oynarken elinizi ve parmaklarınızı kullanabilirsiniz. Bunun yanında mutlaka bir oyun saati belirlemeli ve o süre içinde onunla oynamalısınız. Bu onun ilerde büyüdükten sonra da oyun saatini bilmesini sağlayacaktır.

Yetişkin Kedilerle Nasıl Oynanır?

Kediniz yetişkin olduğunda onun için almış olduğunuz oyuncaklar ile oynamayı tercih edecektir. Burada önemli olan oyuncakların kedinin yetişemeyeceği bir yerde olması ve sadece oyun saatlerinde ortaya çıkartılmasıdır. Bu şekilde kedinizin bu oyuncaklardan sıkılmasını önler ve ona yeni oyuncaklar bulma zorunluluğundan kurtulursunuz.

Kediniz için ideal oyuncaklar ip yumakları, şişe kapakları, ses çıkartan oyuncakları saymak mümkün olmaktadır. Bunları oyun saatinde çıkarttığınızda kediniz oyun saati geldiğini anlayacak ve negatif enerjisini atmanın yanında günlük aktivitesini yaparak egzersiz yapmış olacak ve kilo almayacaktır. Kedilerin hava karadıktan sonra avlanmaya çıktığı bilinmektedir. Bu nedenle oynamaya başlamadan önce ışıkları kapatarak ona oyun vakti geldiğini hatırlatabilirsiniz. Ayrıca kediniz ile ortalama olarak 10 – 15 dakika oynamanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir