Poodle – Kaniş Cinsi Özellikleri ve Bakımı

Poodle – Toy yani Kaniş, oldukça aktif ve enerjik olması ile tanınan bir ırktır. Ebatlarının fazla büyük olmaması ve bakımlarının da diğer ırklara göre daha basit olması sebebi ile çoğu hayvan sever tarafından tercih edilir. Bu cinslerin bilinen herhangi bir genetik hastalığa yatkınlıkları yoktur. Oldukça zeki, çevik ve sevecen bir ırktır. İşitme duyusu çok fazla gelişmiştir. İnsanlara karşı asla saldırgan davranış göstermezler. Çocuklarla arası çok iyidir. Enerjileri oldukça yüksek olduğundan dolayı çocuklarla çok iyi anlaşır.

POODLE – KANİŞ ÖZELLİKLERİ

Poodle kanişlerin kökeni hususunda net bir ülke ismi verilememiş olsa da genellikle olarak Avrupa kökenli bir türdür. Barbet ile Fransız su köpeğinin karışımıdır, Poodle kaniş özellikleri, ilk geliştiği zamanlarda hem çoban hem de avcılık içgüdülerinin olduğu açıkça görülmüş ve bu yönde kullanılmıştır. Ancak yakın geçmişimizde ve özellikle günümüzde büyük sirklerde bu ırklar bulundurulmaktadır. Bu sirklerde yaptıkları gösterilerde, gösterdikleri üstün beceriler sayesinde birçok ilginç gösteri yapıp ilgi çekmektedirler. Becerileri çok yüksek bir ırktır ve bunları sergilerken büyük bir mutluluk duyarlar.

POODLE – KANİŞ BAKIMI

Bu cinsler, Poodle – kaniş bakımı evde bakımı uygun olsa da var olan enerjilerinin düşürülmesi gerekmektedir. Dolayısıyla günlük tüm egzersizlerinin muhakkak yaptırılması ve oldukça fazla zaman ayrılması gerekmektedir. Uzun tüylerinin özenli bir bakıma ihtiyacı vardır. Düzenli taramak ve fırçalamak gerekir. Açık renkli kanişler daha hassas olduklarından deri tüy bakımları daha zordur.

POODLE – KANİŞ KARAKTERİ

Ortalama yaşam yılı 13- 15 yıl arasıdır. Standart bir Poodle – kaniş karakteri oldukça hassas bir o kadar akıllı, canlı, oyun sever, oldukça gururlu ve şık olmayı sever. Ona bakan aile ile çok sağlam bir bağ kurar ve çok iyi bir arkadaştır. Akıllı, zeki ve itaatkar bir ırk olmaları onları dünyanın en popüler köpek ırklarından biri haline getirir. Oyun oynamaya inanılmaz derecede heveslidirler. Minyatür Poodle ve Toy Poodle türlerinden daha az havlarlar. Asla dışarıda yaşamaya terkedilmemelidirler. Aksi takdirde yaşayamazlar. İnsan sevgisine çok fazla ihtiyaçları vardır. Apartman hayatına çok rahat uyum sağlarlar.

Eğer sizde bir Poodle sahiplenmek istiyoranız; Satılık Poodle Toy adresini ziyaret edebilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir